Aşka Açık Olduğunuzu, artık aşka istekli olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bir ilişki sona erdiğinde, iyileşmek için biraz zamana ihtiyacın olur. Ama gerçekten iyileşti ve yeniden çıkmaya hazır olduğunu nasıl anlayabilirsin?

Wendy Miller‘ın Mediumdaki yazısından.

Yalnız başına yeterince zaman geçirdin.

Bir keresinde bir ilişkinin sonu ile diğerinin başlangıcı arasında altı buçuk yıl geçirmiştim. Bu süre zarfında tek bir randevuya bile çıkmadım. Kendimi tanımak, kendimle çıkmak, kendimi sevmeyi öğrenmek ve bekar olmaktan mutlu olmak için onca zamanımı harcadım.

Eğer ilişkiden ilişkiye atlarsanız, ya da bir ayrılığın hemen ardından, yalnız kalmadan, hemen geri dalmak, kendinizi sol ilişki iyileşmek için zaman izin vermez. Zaman içinde, arkanda yeterli ilişkiler ile, büyük olasılıkla yeni ilişkilerin ölümüne katkıda bulunan açık yaralar ve bagaj bir yeri var.

Tabii ki, altı yılını tek başına geçirmek zorunda değilsin. Ama bir aydan fazlasına ihtiyacın var. İdeal olarak, ben kendinizi bir ilişkinin sonu ve yeniden tarih başlayan arasında en az 3-4 ay vererek öneririm. Altı ay daha da iyi, eğer o kadar dayanabilirsen.

Bekarken kim olduğunu anlamak için zamanı kullan. Bir ortak tarafından etkilenmediğiniz zaman nelerden hoşlanırsınız? Neye tutkuyla bağlısın? Bir ilişkiden ne istiyorsun?

Zamanını kitap okumak, arkadaş görmek, film izlemek, yeni şeyler öğrenmek ve yeni hobileri veya ilgi alanlarını keşfetmekle doldurun. Bir partneri olmadan bütün bir hayat yarat, böylece bir partnerinizle paylaşacak bir şeyiniz olur.

Yeni birine güvenebilirsiniz

Flört noktası birini tanımak ve onunla bir ilişki isteyip istemediğini belirlemektir. Doğal olarak, bu, flört ederken, kırmızı bayraklar arıyor olması gerektiği anlamına gelir. Ama dikkatli olmak ile kırmızı bayrak aramak la geçmişinizdeki birinin yaptığı şey yüzünden yeni birine güvenmemek arasında fark vardır.

Eğer hala her erkeğin bir hilekar olduğunu hissettiğin sahnedeyseniz, ya da her kadın bir altın avcısıysa, o zaman muhtemelen henüz çıkmaya hazır değilsindir. Eğer hala çok ağır bir hilekar ya da o bir altın avcısı olduğunu gösterir kırmızı bayraklar üzerinde çok yoğun odaklanmış iseniz, bir bağımlı olduklarını gösterebilir kırmızı bayraklar daha geniş resmi bakarak yerine, onların iş ya da mali durum hakkında dürüst olmak , ya da başka hile ötesinde aldatıcı olmak ya da para için kullanmaya çalışırken, muhtemelen hazır değilsin.

Çoğu insanın güvenilir olduğunu ve size bir neden verene kadar güvenilir olmayı hak ettiğini kabul edebildiğiniz bir noktaya ulaştığınızda, kırmızı bayraklar ararken, yeniden çıkmaya başlamaya hazırsınız demektir.

Ne aradığını biliyorsun.

Evlilik ve çocuk mu arıyorsunuz, yoksa sıradan bir ilişki mi? Belki de çok eşli bir ilişkiyi tek eşli bir ilişkiye tercih ederdin. Sigara içmeyen leri mi tercih edersiniz? İçki ya da uyuşturucuya ne dersin? Zaten sahip olduğun çocukları büyütmene yardım edecek birini mi arıyorsun? Belki de kendi çocuk olsun ya da olmasın çocuk istemediğini biliyorsun.

Ne istediğinizi bilmek sağlıklı, mutlu bir ilişki ye sahip olmanın önemli bir bileşenidir. Ayrılmayacağını garanti etmez, ama daha başlamadan lanetlenmiş bir ilişkiye girmemenizi sağlamaya yardımcı olur.

Ne istediğinizi bilmek, tarihlerinizi listenizle karşılaştırmanıza ve bunların eşleşip eşleşmediklerini belirlemenize olanak tanır. Ne istedikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uyumlu olduğunuzdan emin olmak için hangi soruları sorulacağınızı bilmenizi sağlar.

Ne istediğini bilmediğinde, çok daha azına razı olma ihtimalin artar. Sonunda mutsuz, kafası karışık ve yine de ilişkiyi bitirmek istemeyen bir haldesin çünkü sahip olduğundan daha iyi bir şey bulabileceğinden emin değilsin. Ne istediğini bilmek her şeyi değiştirir.

Kendin olmaya isteklisin.

Yeni bir hobi veya ilgi keşfetmeye istekli olmanın yanlış bir yanı yok çünkü bir randevu ya da partner sizden bunu istedi, hatta sadece bu konuda tutkulu olduklarını görebildiğiniz ve kontrol etmek istediğiniz için.

Ama sırf beğendikleri için beğendikleri bir şeyi seviyormuş gibi yapıyorsan, bu iyiye işaret değil. Eğer yoksa aradıklarını söyledikleri niteliklere sahipmiş gibi davranmak ya da istediklerini söyledikleri ilişkiyi istiyormuş gibi davranmak da değildir.

Olmadığın biri gibi davrandığında, aynı spor takımını seviyormuş gibi davranmak kadar basit olsa bile, bir ilişki için sahte bir temel oluşturursun. Tüm ilişkinin bahanesini tutmalısın. Bu çok çabuk yorucu olabilir.

Bunu yapan çoğu insan yalnız kalmak istemediği için yapar. Birini bulmak için o kadar çaresizler ki, bunu gerçekleştirmek için her şeyi uydurabiliyorlar.

Aşkı yeniden bulmaya hazır olduğunda hiçbir şeymiş gibi davranmak istemezsin. Dürüst olmak isteyeceksin, gerçek olmak, böylece sana aşık olan kişi gerçek sana aşık olacak. Seni senin için sevdiklerini bilmek isteyeceksin ve bunu sorgulamak zorunda kalmamak isteyeceksin.

Eski sevgiliye karşı öfke ve kızgınlığını bir kenara bıraktın artık.

Hey, anlıyorum. Hile yaptılar. Yalan söylediler. Sana tam bir pislik gibi davrandılar ve bildiğini sandığın her şeyi sorgulamana neden oldular. Senden çaldılar. Gerçekte kim olduklarını sakladılar. Onlar kötü ve korkunçtu, ve sen de onlara kızmaya ve onlardan nefret etmeye hakkın var.

Bir süreliğine.

Bir zamanlar biri sana ne kadar korkunç davranırsa davransın, eğer hayatına devam edeceksen ve aşkı tekrar bulacaksan öfkeden, kızgınlıktan, nefretten ve onlara karşı olan diğer olumsuz duygularından uzaklaşabilirsin.
Birçok kişi bu olumsuz duyguları gidelim gibi hissediyorum çünkü bunu yapmaya karşı olduğunu eski ne yaptığını iyi olduğunu söyleyerek aynı şeydir. Yaptıkları şey doğru değil ve olumsuz duygulardan vazgeçip, öyle olduğunu söylemiyorum. Bu, hayatına devam etmek için kendini özgür kalıyorum. Aşk gibi olumlu duygular alada bir alan yaratıyor.

Eğer eski karşı olumsuz duygular gitmesine izin veremiyorum, tekrar çıkmak için hazır değildir. Ve eğer bu hislerden kurtulmaya çalışıyorsanız ve bırakamıyorsanız, nedenini bulmanıza ve bunu atlatmanıza yardımcı olabilecek bir terapistle konuşmanın zamanı gelmiştir.

Kendini duygusal olarak hazır hale getirmeye hazırsın.

Flört ve bir ilişkiye girmenin bir parçası da kendini savunmasız hale getirmektir. Duygularınızı paylaşmak, anılarınızı, hayallerinizi ve samimi düşüncelerinizi biriyle paylaşmak, güven, bağlantı ve samimiyeti nasıl inşa ettiğinizdir.

Tabii ki, aşk beyanları yapmak ve ilk tarihte en karanlık sırlarını paylaşmak için gitmiyoruz. Birini tanıyırken ilk etapta biraz korunmak doğaldır. Ama o gardını düşürmeye, ayak parmağını batırmaya ve o suları test etmeye istekli olmalısın.

Eğer randevuna çıkmanın tek yolunun kalbinin etrafında bir duvar tutmak ve kimseyi içeri almamak olduğunu düşünüyorsan, hazır değilsin. Bu duygu güven eksikliği kaynaklanıyor, ve muhtemelen hala öfke ve eski karşı diğer duygular tutunarak.

Birini bırakıp içeri girmeye hazır olduğunuzda, biriyle paylaşmanın daha fazla yakınlığa ve daha iyi bir ilişkiye yol açabileceğine inanmaya hazır olduğunuzda, bu yeniden çıkmaya hazır olduğunuza işarettir.

Kendini sev

Üzerime atlamadan önce açıklamama izin ver. Başkalarının spouting olduğu “başka birini sevemeden önce kendini sevmek zorunda” teması hakkında bahsetmiyorum.

Bahsettiğim şey, çocuğunuzu sevdiğiniz anlamında kendinizi sevmektir — hatta bir evcil hayvan. Çocuğunuz (veya evcil hayvanınız) yaramazlık yaptığında veya kabul etmediğiniz bir şey yaptığında bile, onları hala seviyorsunuz. Hala onlar için en iyisini istiyorsun. Onları mutlu görmek isteyecek kadar seviyorsun ve kötü adam olmaya ve mutsuzluğa yol açacak bir şey yapıyorlarsa içeri adım atmak istiyorsun.

Kendini bu şekilde sev. Kendini sev ki kendin için en iyisini iste. Kendinizi sevin, böylece bu kişinin ve potansiyel ilişkinin sizi mutlu edip etmeyeceği konusunda kendinize karşı dürüst olmaya hazırsınız.

Kendinle ilgili her şeyi sevmek zorunda değilsin. Kendine aşık olmak zorunda değilsin. İnanılmaz ve harika olduğunu düşünmene gerek yok. Sadece sağlıklı, mutlu bir ilişkiyi hak ettiğini bilecek kadar kendini sevmeli ve bundan daha azına razı olmak istememelisin.

Eğer artık ilk flört deneyimleri girişen baş döndürücü bir genç değilseniz, kalma daha karmaşık ve zor hale gelir. Hala eğlenceli olabilir, ve hala tadını çıkarabilirsiniz, ama gerçekten bunun için hazır olduğunuzdan emin olmak için iş yapmaya istekli olması gerekir. Eğer sadece bazı rahat eğlence arıyorsanız ya da sonsuza kadar mutlu bulmak için umut olsun, kalp, zihin ve ruh iyileşmiş ve gerçekten mutlu olabilir, böylece ne geliyor hazır olduğundan emin olun.

Şimdi eğer yeni bir yolculuğa hazırsanız sizi Büyük kızlar için internette tanışma rehberimize alalım.