İlişkiniz hiç fena gitmiyor ama yine de aklınızda bazı soru işaretleri yok değil. Acaba o da ilişkinize sizin kadar değer veriyor mu? İşte yanıtı bulmanıza yardımcı olacak 6 soru.

SEVGİLİNİZ SIRLARINI SİZİNLE PAYLAŞIYOR MU?

İlişkideki önemli göstergelerden biridir. Arkadaşlarıyla konuşmaktan bile çekineceği özel sırlarını ve sıkıntılarını sizinle paylaşması sizi hayatının önemli bir parçası olarak gördüğünün düşüncelerinize değer verdiğinin kanıtıdır.

SEVGİLİNİZ HER FIRSATTA GÖRÜŞMENİN YOLUNU BULUYOR MU?

Buluşmalarınızın ne kadar sıklıkla gerçekleştiğini düşünün. Sadece sizin çabalarınızla ve seyrek görüşüyorsanız ilişkiye aynı derecede önem vermiyor olabilirsiniz.

ARANIZDAKİ SORUNLARI TAMİR ETMEYE ÇALIŞIYOR MU?

Aranızda oluşan problemleri geçiştirmek yerine kalıcı çözümler bulmak için konuyu enine boyuna tartışmak istemesi size ve birlikteliğinize değer verdiğinin kanıtı.

ALIŞVERİŞİ BİRLİKTE Mİ YAPIYORSUNUZ?

Alışverişe gitmek, doktor randevularında birbirinize eşlik etmek gibi kişisel faaliyetleri bile birlikte yapıyorsanız ilişkinizin ciddi şekilde ilerlediğinden emin olabilirsiniz.

İYİ OLDUĞUNUZDAN EMİN OLMAK İSTİYOR MU?

“Toplantın nasıl geçti”, “trafik var mı”, “evde misin” gibi basit ama önemli bu sorular sorması sizi merak ettiğinin, önemsediğinin en önemli göstergeleri.

YANINDAYKEN NASIL HİSSEDİYORSUNUZ?

İlk beş madde hep onun tavırlarıyla ilgiliydi. Şimdi ise aynayı kendinize çevirme zamanı. Yanındayken nasıl hissettiğiniz aslında onun size verdiği değerin bir yansıması. Partnerinize karşı açık olabilmeniz, eleştirilme ve yanlış anlaşılma endişesine kapılmadan ilişkinizden ve gelecekten beklentinizi onunla rahatça konuşabilmeniz de önemli kriterler arasında.

Ve son olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bazı haklar verilmez alınır. Burada okuduğunuz kriterleri sevgiliniz sağlamıyorsa biraz yönlendirilmeye ihtiyacı olabilir. Onu dişçi randevunuza gelmesi gerektiğine ikna edebilir, kıyafetlerini yenilemesi gerektiğini söyleyerek onu alışverişe çıkarabilirsiniz. Siz ona değer verdiğiniz hissettirin ki o da size değer vermek konusunda cimri davranmasın.