Evlilik, en gizli özel mülkiyettir.

Başarılı olduğu alanda herkes ön plana çıkabilir. Bilinçaltımız güvende ve iyileşmek (yaralarımızı yaralamak) ve yeniden bütün olmak istiyor. Bu nedenle, evlenmeden önce evlenme konusunda uzmanlaşmış bir terapiste danışan ve beklentilerini profesyonel ve tarafsız bir bakış açısıyla değerlendiren çiftler, güç mücadelesi süresinde hayatta kalmalarını sağlayacaktır. Cinsellik her iki tarafın da rızasıyla yaşanır. Eşler birbirlerine sevgi dolu bakarlar. Eşler birbirlerini oldukları gibi kabul ettiklerinde rahat ve kendiliğinden davranış ve duygular yaşarlar. Eşler kendilerini rahat ve güvende hissederler.

Mutlu Evlilik

Evde gülümseyen bir yüz olduğu sürece, gerilim yoktur. Evlilik normal olarak aile büyümesinin temelidir. Günlük zevklerin ötesinde, geçmişi ve geleceği kucaklayan derin bir evdir. İletişimin amacı ve içeriği sorgulanmıyor. İster imam nikahı olsun, ister kilisede tamamlansın ve ister laik yerel yöneticiler tarafından imzalansın, nikah, bir borçlar hukuku sözleşmesidir.Temelinde birlikteliği başlatmak değil, sürekliliğini güvencealtına almak var. Limitler aşılmaz. 

Mutlu evlilikte kıskançlık, sevginin bir göstergesi değildir. Mutlu evlilikte, sorumluluklar ve işbölümü eşlerin yoğunluğu ve gücüne göre şekillenir. Ne kadar kendimiz olursak o kadar çok gelişir ve gelişiriz. Öneriler yaparlar, ancak kabul edilmezse önerileri konusunda ısrar etmezler. Üzüntüler, sevinçler temasla duygu yoğunluğuna aktarılır.

Altında hiçbir şey yok. Birçok toplum, bir kişinin aynı anda birkaç eşle evli olduğu çok eşliliğe izin vermez. Bu süreçte dilek ve öfke, ağlama, öfke, küçük düşürme, utanç, suçlama gibi taktikleri değiştiriyoruz Şimdi ne yapıyorsa yapmaya başlıyoruz. Çünkü iki taraf birbirine güveniyor. Erkek karısının söylemediği her sözcüğü anladığı andan itibaren gerçekten evlidir.  Erkeklerin aklı ev kadınını arar, kalbi ve hayal gücü ise hafif kadınların peşindedir. Etrafımdaki kadınların tutumu sürekli diyor ki, ‘Evlenmek isteyenler zamanlar, kötü adamlar, ölmeleri gerekir, pislikler pis. Evliliğin, her şeyi kemiren bir canavarla bıkıp usanmadan boğuşması gerekir: Alışkanlık. 

Evlilik ve Kadın

Evlilik, kadınlar ve erkekler arasındaki sevgi, şefkat, sevgi, ilgi ve desteğin en ince ayrıntısına kadar tezahür ettiği kutsal bir zemindir. Evliliklerin yüzde ellisi boşanmayla bitiyor. Ama siz işin iyimser ve parlak yönüne bakın: Çünkü öteki yüzde ellisi ölümle sonuçlanıyor. Hisse odaklanmış.

İnsanın doğasında bulunan cinsel duyguların meşru yolu olan evlenmekten kaçınmak rahatsız edicidir. Medeni hukukun ve tarihteki evlilik sözleşmesinin amacı, müstakbel eşlerin birbirlerine yaptıkları karşılıklı taahhütlere ve toplum tarafından belirlenen kuralların muhasebe ve kontrolüne resmi bir nitelik kazandırmak ve bu prosedürlere kayıt olmaktır. Mutlu bir evlilikte, eşler gün içinde ve birlikte birbirleriyle iletişim kurmak ister. Mutlu evlilikte özel günler kesinlikle kutlanır. Sevgi ve umut gözlerden akar.

Ya bu işin sonunda yalnız kalırsam ve bu kez, 50 yaşımda olursam, kocam beni çıtır bir 20 için üç çocukla bırakırsa, bu sefer daha zor olmaz mıydı? geçti mi?

Yani, evli çiftin onları yetiştirerek çocukları olması beklenir.

Sorunsuz Evlilik

Aslında, bir bütün olarak doğarız, her şeye ve herkese bağımlıyız ve bu şekilde kalmak istiyoruz. Aynanın karşısında saatlerce çekim yapıyorum ve kimsenin deli olduğumu bilmesini istemiyorum. Bundan, insanın hem bedeni hem de ruhu zarar görür. Cinsiyetin özelliklerine saygı duyulur. Evlenmenin iyisi olur ama kusursuzu olmaz. Evlilik ve iki tip birbirini tamamlıyor. Evlilik, iki insanın bir ömür boyu ruh ve beden için yasaların uygun gördüğü şekilde bir aile kurmak için bir araya geldiği anlamına gelir.

Hata, hatayı kabul eder ve özür diler. Hata! Neden evlenmek istediğimden bahsediyordum, kendimi hayali kocamla iki dakika içinde boşanma evresine koydum. Karşı cinsten iki yetişkin şahıs arasında cinsel organlarını karşılıklı olarak kullanma konusunda yapılan bir sözleşmedir. Karşılıklı güven ve destek sağlanır. Mutlu bir evlilikte, bir hatayı özür dilemek ve kabul etmek, onurun bir göstergesidir. Mutlu evliliğin güler yüzü var. Mutlu evlilikte şiddet yoktur. Örneğin, birçok ülkede eşcinsel bireyler artık aynı cinsiyetten evliliklere sahip olabilir; Öte yandan, eşcinsellik bu aynı ülkelerde ağır cezalara layık görüldü.

Peki nasıl çözeriz? İşte bilinçli evlilik fikrinin geldiği yer burasıdır. Sabahları yatak toplamayı sevmiyorum. Sesini duymak bile iki tarafa da güven ve huzur verir.

Ancak, bazı evliliklerin geç evlilik, eşcinsel evlilik veya ölüm anındaki evlilik gibi bir amacı olmadığı da doğrudur. Bir sonraki süreç kimlik yaratma, rekabet, ilgi ve samimiyettir. Bu şartlar ve kurallar zamanla değişmekle birlikte, genel olarak cinsiyet, ait oldukları sosyal gruplar, sağlık ve kısırlık, akrabalık derecesi, ayrı / ortak mülkiyet, birbirlerinin ve eşlerinin çocuklarının temsili, ortaklık, soyad, miras, sadakat (- otorite eksikliği, çocuk veya eşleri içeren medeni konularda veya sosyal konularda karar verme veya ifade verme hakkı. Çünkü o kişinin nitelikleri bizi tamamlıyor.

Duyulan ve görülen şey dayanmaktadır.

Evlilik’te Sorumluluk Paylaşımı

Elbette sevdiklerimizle birlikte olmak, mutlu olmak, aile kurmak, çocuk sahibi olmak istemek gibi birçok nedenden dolayı evleniyoruz. Ellerinden geldiğince yaparlar. Evlilik, kadın ve erkeğin fiziksel ve fiziksel yönleriyle barış ve barış anlamında birbirlerinin adıdır. Genel olarak, iki yaşından sonra, keşif ve bakıcıdan kurtulma süreci başlar, bu yüzden onlardan uzaklaştığımızda ve keşif yaptığımızda bizi beklediklerini ve desteklediklerini bilmek isteriz. Hemen ve uygun bir tarzda ifade edilir. Her neyse, karamsarlığı kaldırmadan söyleyeceğimi söyleyeyim; Evlenmek istemememin tek nedeni yalnızlık ve yaşlılık korkusu.

Evlilikte kıskançlık

Kıskanç olmak yerine, sahibi olmadan destek ve sahiplik var. Mutlu bir evlilikte, hiç kimse niyetin sorgulayıcısı değildir. Sadece tek taraflı memnuniyet için değil, karşılıklı paylaşımın ürünüdür. Sana aşık olduğum adamla evlenmeyeceğim, sen evli, zekice düşünülmüş, dantel motifiyle işlenmiş Zeki Müren karnına! Sonra adam evin sırasına alışır, bu sefer sana yetmiyor.

Toplumun sevmediği, sevimsiz bulduğu Ben’in bütününün gölgesi haline gelir, bastırır ve gölge oluruz. Ülkeler, varlıklarını ahlaki ve sağlıklı bir şekilde sürdürmek istiyorlarsa, gençliklerini evlenmeye teşvik etmelidir. Yani, evli çiftin onları yetiştirerek çocukları olması beklenir. Yatağımı tutup yatağımı bile paylaşamıyorum.